O firmie

Nasza firma specjalizuje się w doradztwie uprawowym w zakresie produkcji ogrodniczej pod osłonami oraz zajmuje się zaopatrzeniem gospodarstw szklarniowych w środki produkcji.

 

Została ona założona w 2007 roku przez Piotra Słomianego, który wcześniej doświadczenie uprawach szklarniowych i tunelowych zdobywał w specjalistycznych firmach funkcjonujących na naszym rynku – przez 2 lata pracował w Tanake (irygacja i komputerowe systemy sterowania klimatem w ogrodnictwie szklarniowym), następnie przez 8 lat był pracownikiem nasiennej firmy De Ruiter Seeds – oferującej nasiona odmian pomidorów, ogórków i papryki do uprawy w szklarniach i tunelach. Był doradcą agrotechnicznym nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi i na Ukrainie.

 

Od początku działalności Grow Concept współpracuje z holenderskim producentem profesjonalnych podłoży kokosowych do uprawy warzyw, truskawek i roślin ozdobnych – firmą Forteco, należącą do koncernu Van der Knaap. W ofercie tego producenta znajdują się m.in. kokosowe maty uprawowe, worki uprawowe wypełnione substratem kokosowym, a od niedawna także kokosowe kostki rozsadowe.

 

Ważnym obszarem działalności firmy jest również współpraca z holenderskim laboratorium Blgg, wykonującym analizy materiału roślinnego pod kątem obecności patogenów, a także analizy składu pożywek, przelewów i podłoża, na ich podstawie opracowywane są zalecenia dotyczące fertygacji – pozwala na precyzyjne odżywianie uprawianych roślin, bez podawania niepotrzebnie nadmiernych ilości składników pokarmowych.

 

W miarę rozwoju firmy oferta poszerzona jest o nowe produkty – klipsy do szczepienia pomidorów i ogórków, nawozy, elementy wyposażenia szklarni, a także systemy komputerowego sterowania klimatem w szklarni z firmy Hoogendoorn.

 

Dodatkowo firma aktualnie zajmuje się zaopatrzeniem ogrodników we wszystkie środki do produkcji truskawek: obiekty, substraty, systemy rynnowe. W sezonie jesiennym oferujemy ogrodnikom usługę mycia szklarni wewnątrz.