Doradztwo

 

Usługi doradcze w uprawie warzyw szklarniowych - od etapu planowania produkcji do jej bezpiecznego zakończenia i odpowiedniego przygotowania do następnego sezonu. Pomoc we wdrażaniu i analizowaniu danych z fitomonitoringu. Również doradztwo doraźne.

 

Grow Concept to firma specjalizująca się przede wszystkim w doradztwie w zakresie uprawy pomidorów i ogórków. Wspieramy klientów w wyborze optymalnych dla danego gospodarstwa rozwiązań technologicznych, środków produkcji, w optymalizacji jej kosztów oraz w prowadzeniu uprawy. Oferujemy doradztwo w całym sezonie uprawy lub usługi doraźne.

 

Nasz specjalista - Piotr Słomiany - współpracuje zarówno z ogrodnikami prowadzącymi uprawy w podłożach organicznych (podłoża kokosowe itp.), jak i inertnych (wełna mineralna. perlit itp.). Doradztwo uprawowe obejmuje m.in. pomoc na początkowym etapie uprawy (wybór schematu uprawy, zagęszczenia itp.). W okresie wegetacji zalecenia dotyczą przede wszystkim optymalnego programu fertygacji - składu pożywki, który opracowywany jest na podstawie analiz wykonywanych w holenderskim laboratorium Blgg oraz częstotliwości i wielkości dawek pożywki (określanie czasu rozpoczęcie nawadniania na podstawie m.in. wskazań wag startowych).

 

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na uprawiane rośliny jest klimat w obiekcie - firma Grow Concept pomaga w dobraniu właściwych parametrów i ustawień w komputerach klimatycznych, pozwalających maksymalnie wykorzystać potencjał uprawianych roślin (szczyty temperaturowe, "prenighty" itp. ).

 

Zalecenia uprawowe powinny być poparte także obserwacją roślin - ocena wyłącznie wizualna jest jednak zawsze subiektywna. Najlepszym i nowoczesnym sposobem kontolowania wzrostu i rozwoju roslin oraz regulowania go jest fitimonitoring - prowadzenie regularnych pomiarów poszczególnych parametrów i analizowanie ich. Firma Grow Concept pomaga we wprowadzeniu fitomonitoring i analizowaniu danych, oraz ustalaniu na podstawie tych konkretnych liczb programu uprawy na najbliższe tygodnie.

 

Firma prowadzi także doradztwo doraźne - pomoc rozwiązywanie bieżących problemów uprawowych czy dotyczących ochrony roślin - w tym zakresie współpracujemy m.in. z holenderskim laboratorium Blgg (dokładna diagnostyka przyczyny zmian spowodowanych przez choroby czy szkodniki oraz zalecenia dotyczące zwalczania).